AMBIX - Malostranská Klubovna

Myšlenku založit Bar, který by sloužil jako “vzorkovna” ušlechtilých nápojů, vznikla již před více než 15 lety, v hlavě Marka Lopka, který tou dobou trénoval své dovednosti na francouzském venkově. Po návratu do Prahy převzal prostoru tehdejší vinárny u Zlatého Hada na Jánském vršku a dal se do díla.

Dnešní Ambix Bar, neboli lépe Malalostranská klubovna si drží svou myšlenku dodnes, byť rozšířenou o myšlenku kvalitního vína ze starého kontinentu. Romantické prostředí Malé Strany, klubového prostředí a selekce kvalitních nápojů, nabízených za korektní ceny slibuje bezkonkurenční zážitek v podobě večírku, na který budete vzpomínat dlouho.

V dnešní uštvané době nabízí návrat k skutečným hodnotám – ke kultivovanému způsobu života. Industriální a plytké zdání luxusu nevyhledáváme. Dáváme přednost tiché, tradiční a poctivé produkci a dlouhodobému přátelskému vztahu, s odkazem k myšlence vzájemného propojování, jak ji před několika lety do klubu vnesl mecenáš prostory, Milan Badal (RIP).

Rádi mezi námi uvítáme kohokoliv ze zbývajících místních obyvatel, pokorné cestovatele, kteří na chvíli odloží svou selfie-tyčku, stejně jako dobré zákazníky. Rádi spolu podiskutujeme, pohádáme se, ale vždy s respektem. Jak říkala románová postava hostinského Palivce: “Kup si pivo a dělej si co chceš“.

Další služby:

Wi-Fi, Platba kartou, kouření po dohodě v případě uzavřené společnosti povoleno